Az Ön böngészője nem támogatja a JavaScriptet. Kérem kapcsolja be a böngésző beállításaiban!
Járművek érintésvédelmi vizsgálata
Menü Ajánlatkérés

+3630 959 0202 1borbasistvan@gmail.com

Járművek érintésvédelmi vizsgálata

Minden villamos berendezés amit használunk, veszél t jelenthet a kezelőjére, abban az esetben ha nem tartják karban és ha nem azokkal a szabványos és megengedett alkatrészekkel javítják ami megengedett.

Vannak olyan gépjárművek, amelyekben vannak elektromos hálózatról működtethető gépek eszközök, ezek általában valamilyen szabványos kábellel csatlakoztatjuk össze a járművet az elektromos hálózattal, általában egy fali aljzaton keresztűl

PL:

  • lakóautó
  • lakókocsi
  • elektromos hajtású autó
  • hibridautó - elektromos hajó
  • hűtőkocsi
  • aggregátoros autó
  • inverteres 230 V-os csatlakozás gépkocsiban.

Azokon a járműveken amin van erősáramú csatlakozóaljzat ami az elektromos hálózathoz csatlakozó kábel segítségével összeköthető, ez lehet lakóautó, lakókocsi, hűtős utánfutó, raktér hűtővel rendelkező teherautó, elektromos autó amit lehet hálózatról tölteni, vagy a raktérbe szerelt aggregátoral van szerlve, vagy egy vagy többfázisú inverter esetén, ezeket a járműveket érintésvédelmi szempontból meg kell vizsgáltatnunk időszakonként.

Az érintésvédelmi vizsgálat ezeken a járműveken csak a csatlakozókábelre és azokról működő erősáramú berendezésekre terjed ki.

A vizsgálat azért szükséges, hogy töltés közben az autó, vagy a csatlakozó kábel esetleges sérülés vagy bármilyen egyéb hiba esetén se okozzon veszélyt a közvetlen közelében lévő személyeknek vagy áramütést. Erősáramú csatlakozóval rendelkező járműveknél az érintésvédelmi vizsgálat csak a csatlakoztatott erősáramú elektromos eszközökre terjed ki a csatlakozókábellel együtt, amivel csatlakoztatjuk a járművet a hálózathoz.

Ha van a járművön külső csatlakozó, ami elektromos hálózathoz kapcsolható, a műszaki vizsgát nem végzik el érintésvédelmi jegyzőkönyv nélkül. 

A gépjárművek érintésvédelmi felülvizsgálata a jármű azonosító adatainak felvétele után szemrevételezéssel kezdődik. Törött, sérült, avult alkatrészek nem lehetnek, és ellenőrizzük, hogy az esetleges javítás során a megfelelő és szabványos alkatrészek kerültek beépítésre.

Ha szemmel láthatóan nem észlelünk szabványtalan javítást, sorra kerülhet a műszeres érintésvédelmi vizsgálat. Ez folytonosság és szigetelés mérésből tevődik össze.

Ha minden vizsgálat megfelelő minősítéssel végződött, elkészítjük az érintésvédelmi jegyzőkönyvet.